رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲ عقرب ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۹
  • کد خبر : ۱۹۹۰
  • چاپ خبر : دانلود کتاب تصویری «افغانستان،‌ یک جنگ در خاطره‌ها»
ثبت لحظات جنگ در افغانستان

دانلود کتاب تصویری «افغانستان،‌ یک جنگ در خاطره‌ها»

رابرت نکلسبرگ عکاس و روزنامه نگار مشهور امریکایی، حاصل ۲۶ سال کار و فعالیت‌های روزنامه نگاری خود را در کتاب […]

رابرت نکلسبرگ عکاس و روزنامه نگار مشهور امریکایی، حاصل ۲۶ سال کار و فعالیت‌های روزنامه نگاری خود را در کتاب ” افغانستان یک جنگ در خاطره ها” گردآورده است. این عکاس و روزنامه نگار کارکشته و باتجربه ای است که لنز کمره اش در کنار میله‌های توپ و تفنگ در صحنه‌های نبرد حضور داشته و در گرماگرم جنگ، رویدادها را به تصویر کشیده است.

او در این کتاب، پیامدهای تکاندهنده جنگ، فقر، ستم و خشونت را در افغانستان به تصویر می‌کشد. این کتاب حاوی عکس‌هایی از سال ۱۹۸۸ سرآغاز نبرد جنگ جویان افغان با نیروهای مسلح شوروی تا ۲۰۱۳ است. در یکی از روزهای سال ۱۹۸۸ رابرت نکلسبرگ با گروهی از مجاهدان افغان از مرز پاکستان داخل افغانستان شد و عکس‌های باور نکردنی از میدان‌های نبرد گرفت.

او با مجله تایمز به عنوان عکاس قرار دادی کار می‌کرد. محور اصلی سوژه‌های نکلسبرگ تغییرات سیاسی و فرهنگی در کشورهای در حال توسعه بود. مجموعه مستند عکس‌های او از رسانه‌های دیداری مانند تایم، نیویارک تایمز، نیوزویک، وال ستریت ژورنال، فایننشال تایمز، گاردین، پاریس مچ، شترن، سی ان ان، وان بی سی نشر شده است و او در نمایشگاه های چون موزیم هنری فلیدلفیا، مرکز عکاسی بین المللی و بنیاد امریکای نو به نمایش گذاشته شده

tmp_15918-screenshot_2016-10-23-00-39-141473728613عکس‌های نکلسبرگ با مقالات و گزارش‌هایی از رویدادهای خونین افغانستان در مجله تایم و نیویارک تایمز منتشر شده است. کتاب ” افغانستان یک جنگ در خاطره ها” بیش از صد عکس رنگی، یادداشت‌ها و توضیحاتی از نکلسبرگ را همراه دارد. در این کتاب مقدمه ارزشمندی از جان لی اندرسن، روزنامه نگار و همکار مجله نیویارکر آمده است. جانلی اندرسن از ۱۹۸۰ میلادی به این طرف گزارشگر رویدادها و کشمکش‌ها در سراسر جهان برای روزنامه نیویارکر بوده و در آواخر دهه هشتادمیلادی گزارش‌هایی از افغانستان تهیه کرده است.در سال ۱۹۸۸ میلادی رابرت نکلسبرگ، روزنامه‌نگار و عکاس امریکایی با گروهی از جنگ‌جویان افغان از مرز پاکستان وارد افغانستان شد تا باگرفتن عکس‌های مستند، گواه رخ‌دادهای جنگ در افغانستان باشد. اکنون، مجموعه‌ا‌ی ارزشمند از عکس‌های نکلسبرگ در کتاب مصور «افغانستان یک جنگ در خاطره‌ها» گرد آمده است؛ سندِ معتبری که پرده از دست‌های آلوده در رویدادهای خونین افغانستان بر می‌دارد.

این کتاب را با کلیک روی همین متن، دانلود کنید.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه