رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۱ عقرب ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۲
  • کد خبر : ۲۲۵۰
  • چاپ خبر : جهان پس از این طور دیگری اداره خواهد شد؟
دکتور احمد غنی خسروی

جهان پس از این طور دیگری اداره خواهد شد؟

گاه باید چیزهای زشت را هم دوست داشت ، ایرادی ندارد که به زشتی ها هم نگاه کنیم . با […]

گاه باید چیزهای زشت را هم دوست داشت ، ایرادی ندارد که به زشتی ها هم نگاه کنیم . با این وضعیت باید شاهد آمدن ، تیپ های جدید ، جنجالی و شگفت در رهبری جهان باشیم ؟

به چند مورد در این زمینه به گونه کوتاه اشاره می کنم :

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا شد، آدمی که با افکار و گفته های عجیب وغریبش، ملیون‌ها انسان در امریکا و جهان را شوکه کرده است. با آن‌که در طول مبارزات انتخاباتی خود، گاه با گفته‌های نیاندیشیده‌اش ، اغلب تصور می‌شد جمع بیشتری از او فاصله بگیرند  وبرایش رای ندهند و گاه هم بدترین و رکیک‌ترین حرف‌ها در موردش گفته شد.

مثلا کاولین پاول وزیر خارجه سابق امریکا او را مایۀ خفت امریکا خواند ، ولی به آن‌هم در مقابل چشمان حیرت زدۀ ملیون‌ها آدم متعجب و شگفت زده، به ریاست جمهوری قدرت‌مندترین کشور دنیا قدم نهاد.

رود ریگودوترته

رود ریگودوترته رپییس جمهور فلیپین اوباما را به ملاء عام حرام‌زاده خواند

رود ریگودوترته رپییس جمهور فلیپین اوباما را به ملاء عام حرام‌زاده خواند

رود ریگو دوترته رییس جمهور فلیپین مرد عجیبی که اوباما را به ملاء عام حرام‌زاده خواند ، علنا می گوید که از کشتن ملیون‌ها معتاد در فلیپین ابایی ندارد، حتا تمام معتادین را در فلیپین با خوشحالی اعدام خواهد کرد تا فلیپین را از شر آنان رهایی بخشد .

ولادمیر پوتین

با روی کارآمدن ترامپ برگ برنده‌ای در دست پوتین است.

با روی کارآمدن ترامپ برگ برنده‌ای در دست پوتین است.

پوتین چهرۀ متهوری که کارهای عجیب و غریب او نیز گاه از وی آدمی نترس و بی‌باک در جهان معرفی نموده است،. سیاستمداری کارکشته که در مقابل سیلی از تعزیرات و تحریم‌های امریکا و جهان ایستاد وهرگز از آن‌چه در داخل و خارج روسیه انجام داد، پایین نیامد. امروز با روی کارآمدن ترامپ برگ برنده‌ای در دست اوست.

اگر تا امروز امریکا به‌عنوان قدرت برتر در جهان، تصمیم گیرندۀ اصلی بوده و به تنهایی بر جهان حاکمیت می رانده است، پس از این پوتین نیز در تصمیم گیری های کلان سیاسی در جهان خود را شریک بالقوۀ امریکایی‌ها به حساب خواهد آورد و طبعا منافع کلانی را به جیب خواهد زد.

نریندرا مودی

نریندرا مودی مرد چای فروش کنار پارلمان هندوستان، آدم شجاعی که هند را کاملا زیر و رو نموده

نریندرا مودی مرد چای فروش کنار پارلمان هندوستان، آدم شجاعی که هند را کاملا زیر و رو نموده

نریندرا مودی مرد چای فروش کنار پارلمان هندوستان، آدم شجاعی که هند را کاملا زیر و رو نموده، قدرت و اعتبار کشورش را در کمتر از دوسال در جهان چندین برابر ساخته است . او به شدت در مقابل پاکستان ایستاده و بارهای اعلام نمود که پاکستان را در سطح جهان منزوی خواهد ساخت. این آدم قبلا ناشناخته شده هندی ، امتیازهای غیر قابل باوری را از امریکایی و انگلیس‌ها برای مردم و کشورش اخذ نموده است. در آخرین مورد هم دست به عمل بیسابقۀ در هند زده و آن اینکه از مردمی که صاحبان ملیاردهای روپیه پول سیاه هستند خواست که با تحویل نیمی از پول شان به بانک ، پول های سیاه شان را به سفید بدل نمایند ، ولی مردم که این حرف او را دست کم گرفته ، به آن وقعی ننهادند ، یک باره ، بی خبر و نا خود آگاه شنیدند که هزاران ملیارد پول سیاه‌شان ، یک شبه از سوی فرد اول سیاسی امروز هند ، فاقد اعتبار اعلام شد و همه آنان را به خاک سیاه نشاند.

پاولین هنسن

پاولین هنسن که بعد از بیست سال دوباره به سیاست برگشته و به مجلس آسترالیا راه یافته است، بازهم همان حرف و باورهای دو دهه قبل خود را تکرار می کند : آسترالیا در معرض هجوم مسلمانان قرار دارد ، باید به ورود مسلمانان و شرقی ها در آسترالیا خاتمه داده شود. وی بیست سال قبل هم گفته بود که آسترالیا در معرض هجوم آسیایی ها قرار دارد . حالا که او دوباره به سیاست در آسترالیا برگشته و ستارۀ بختش در آن کشور در حال صعود هست ، می گوید : اگر مهاجرت مسلمانان به آسترالیا ادامه یابد ، مردم آسترالیا در آینده ای نه چندان دور تحت قوانین شریعت اسلامی در خواهند آمد.

ابوبکر بغدادی

مورد دیگر ابوبکر بغدادی و ایجاد خلافت اسلامی توسط وی در قسمت های مهمی از کشور سوریه و عراق است ، هرچند در این اواخر به ظاهر شاهد افول خلافت اسلامی در عراق و سوریه ، بویژه در شهر موصل پایتخت سنتی این گروه هستیم ، ولی به آنهم ایجاد چنین گروهی در سطح جهان و با دست یابی به چنین قدرت و ثروت سرشاری آنهم در زمانی اندک ، خود یکی دیگر از شگفتی های دنیای ماست ، که جهان را بهت زده کرد . حالا باید دید ، آینده این گروه بعد ها چه می شود.
– حرف و حدیث های هم در مورد قاسم سلیمانی چهرۀ جنجال برانگیر سپاه برون مرزی ایران وجود دارد . مردی که با دیده شدن در مواضع مختلف سوریه و عراق ، قصه و افسانه های زیادی پیرامون شخصیت وی ساخته است . هرچند او خود منکر شرکت در انتخابات بعدی ریاست جمهوری در ایران شده ، ولی در مورد او نیز گفته می شود ، که وی کاندید احتمالی ریاست جمهوری ایران پس از روحانی خواهد بود.
– در بعضی کشورهای دیگر هم نمونه و مثال های از این دست را داریم ، که کشورهای شان توسط افراد نامتعارفی اداره و رهبری می گردد .
حال با آمدن ترامپ به کاخ سفید در امریکا ، باید دید ، وضعیت این کشور و جهان به چه صورتی در خواهد آمد ؟

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه