رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۲ عقرب ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶
  • کد خبر : ۲۲۸۳
  • چاپ خبر : پیتر شگرت: خداحافظ مردم افغانستان
مربی کارکشته تیم ملی رفت

پیتر شگرت: خداحافظ مردم افغانستان

پیتر شگرت مربی تیم ملی فوتبال افغانستان می‌گوید که در آستانه بازی تیم ملی فوتبال افغانستان در شهر دوشنبه، زمانی‌که […]

پیتر شگرت مربی تیم ملی فوتبال افغانستان می‌گوید که در آستانه بازی تیم ملی فوتبال افغانستان در شهر دوشنبه، زمانی‌که او تصمیم داشت با این تیم به تاجیکستان برود به او اجازه همراهی با تیم ملی فوتبال افغانستان را ندادند.

آقای شگرت گفته است: ” معمولا قبل از هر بازی تیم ملی، من با مصطفی مهرزاد مدیرتیم، بازیکنان منتخب لیگ برتر، سید علی کاظمی مسول رسانه های فدراسیون و سایر مقامات عکس یاد گاری می‌گرفتیم و سپس همه باهم راهی بس حامل‌مان می‌شدیم تا به طرف میدان هوای حرکت کنیم.”
آقای شگرت ادامه داده است: “سید علی رضا آقازاده دبیر کل فدراسیون بامن تماس گرفت و خواست که بیرون بس شوم. آقازاده ازمن خواست دوباره به جلسه فدراسیون حضور پیدا کنم. وقتی من به جلسه فدراسیون حضور پیداکردم متوجه شدم که اسلام امیری بطرف بس حامل بازیکنان تیم ملی رفت و بس هم روشن کرد و بدون من راهی میدان هوای کابل شد. وقتی من بیرون شدم دیدم هیچ‌کس نیست.”

اسلام امیری بازهم حاشیه ساز شد

وی ادامه داده است: ” قبل از جلسه دوم من شخصا با اسلام امیری و سید علی رضا آقا زاده صحبت نمودم که من نمی‌خواهم اسلام امیری را نیز با خودم به تاجکستان ببرم. علت این تصمیم این است که من به عنوان مربی تیم ملی نمی‌خواهم بازیکنان حاشیه ساز مثل امیری را دوباره به تیم ملی بیارم زیرا من بالای این بازیکن اعتباری ندارم.”
مربی تیم ملی فوتبال افغانستان در ادامه گفته است: “اسلام امیری کسی بود که در زمان سلاون اسکلیزیچ مربی قبلی تیم، با شش تن از بازیکنان دیگر تصمیم گرفتند تا از تیم ملی جدا شوند، بنا آن‌ها همین کار کردند و تیم ملی فوتبال افغانستان و مربی خودرا قبل از بازی با قرغزستان تنها گذاشتند. اسکلیزیچ هم قربانی همین دسیسه ها شد و درنتیجه مجبور شد از وظیفه اش برکنار شود.”
این مربی فوتبال افغانستان که سال گذشته در پی بازی‌های جنوب آسیا و نایب قهرمانی تیم ملی فوتبال افغانستان محبوبیت زیادی را کسب کرده بود نوشته است :”وقتی من به نوامبر سال ۲۰۱۵ به عنوان مربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان انتخاب شدم مشکلاتی زیادی در تیم ملی وجود داشت، یکی ازین مشکلات بحث برگشتن اسلام امیری به تیم ملی بود، بعضی بازیکنان می‌خواستند که اسلام امیری دوباره به تیم ملی برگردد اما بعضی دیگر نظر شان منفی بود. در این‌جا خودم مخالف برگشتن اسلام امیری بودم و همین کار را هم کردم.”
وی همچنان می‌گوید: “من در جشنواره فوتبالی افغان‌های های مقیم آمریکا بازی اسلام امیری را از نزدیک زیر نظرگرفته بودم اما او اصلا خوب بازی نکرد تا توجه من را به خودش جلب نماید تا به تیم ملی افغانستان دعوت نمایم.
بعد ازین من هر گز قبول نمی‌کردم تا فدراسیون دوباره امیری را به تیم ملی دعوت نماید زیرا اسلام امیری کیفیت بازی‌اش خوب نیست و همچنان دارای کرکتر تیمی خوب نیست و نمی‌تواند تیم ملی را در مرحله سوم مقدماتی جام ملت های آسیا که در سال ۲۰۱۷ شروع می‌شود کمک کند.”
مربی سابق تیم ملی فوتبال افغانستان در ادامه گفت: “من به این نظرم که اگر اسلام امیری دوباره به تیم ملی بیاید باعث می‌شود تا مشکلات یک‌سال قبل دوباره به تیم ملی بوجود بیاید. ما بدون اسلام امیری هشت بازی رسمی انجام دادیم که در شش تای آن پیروزشدیم. از همه مهتر اینکه برای اولین بار در تاریخ تیم ملی فوتبال افغانستان به مرحله سوم مقدماتی جام ملت های آسیا صعود نمودیم. همچنان بازیکنانی خوبی را در لیگ برتر افغانستان و سایر نقاط جهان شناسایی نمودیم.”
به گفته آقای شگرت: “یکی ازین بازیکنان میلاد سالم است که به تیم ملی دعوت شد. از نظر من میلاد یک بازیکن قوی، تکنیکی، سرعتی و باشخصیت است و می‌تواند تیم ملی را در بازی های آینده کمک فراوانی بکند.”
آقای شگرت می‌گوید: “من از فدراسیون پرسیدم چرا می‌خواهید امیری را دوباره به تیم ملی دعوت کنید؟
جواب سوالم این بود که من باید از مربیگری کنار بروم و امیری دوباره در جمع بازیکنان تیم بپیوندد که همین هم اتفاق افتاد.”
من باید این تصمیم فدراسیون را قبول کنم و دوباره راهی آلمان شوم. حالا من مربی افغانستان نستم بنا تصمیم گرفتم دیگر با فدراسیون فوتبال افغانستان تماس نگیرم.

به تصمیم فدراسیون فوتبال افغانستان متاسفم

به گفته این مربی کارکشته تیم ملی فوتبال افغانستان: “برای این تصمیم فدراسیون متاسف هستم اما باید بگویم که تیم ملی فوتبال افغانستان به یک مربی توانمند و حرفه‌ای نیاز مند است چراکه تیم ملی با مشکلات فراوان روبرو است. اما نا دیده نباید گرفت که افغانستان بهترین مردمان دنیا را دارد.”
آقای شگرت در پیام خداحافظی خود گفته است: “جا دارد از تمام مردم افغانستان که در سر تاسر دنیا زندگی می‌کنند تشکری خاص نمایم. تسپاس‌گزاری می‌کنم از تمام بازیکنان تیم ملی که درین مدت با جدیت زیاد با آن‌ها تمرین نمودیم و شاید من بعضی اشتباهات را مرتکب شده باشم بازهم معذرت می‌خواهم.
هنوز هم رویای من این است که تیم ملی فوتبال افغانستان به جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا صعود کند.
بعد ازین من دیگر سر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان نیستم بلکه مثل همه شما افغان‌ها یکی از حامیان تیم ملی هستم.
خداحافظ مردم افغانستان”

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه