رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳ قوس ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
  • کد خبر : ۲۳۸۶
  • چاپ خبر : چهار مرد افغان یک گروگان ایرانی را کشتند و به افغانستان گریختند
جنایت، این بار در ایران

چهار مرد افغان یک گروگان ایرانی را کشتند و به افغانستان گریختند

روزنامه ایرانی جام‌جم، چاپ ایران در شماره امروز خود از جنایت هولناک پرده برداشته که در آن چهار مرد افغان […]

روزنامه ایرانی جام‌جم، چاپ ایران در شماره امروز خود از جنایت هولناک پرده برداشته که در آن چهار مرد افغان یک مرد ایرانی ربوده و سپس به قتل رساندند، هر چند این قتل اواخر بهار امسال صورت گرفته، اما جسد گروگان به تازگی کشف شده و سرنخ این رویداد نیز به تازگی به دسترس پولیس ایران افتاده است.

به گزارش این روزنامه، به تاریخ ۲۲ جوزای  امسال مردی میانسال که راننده یک موتر بابری بود برای انجام کاری از خانه‌اش در یکی از محله‌های شهر کرج در شمال تهران پایتخت ان کشور بیرون رفت و دیگر بازنگشت. تلفن همراه وی نیز بعد از ساعتی خاموش شد. در پی غیبت مرموز این مرد، خانواده‌اش با حضور در اداره جنایی پولیس ولایت البرز ناپدید شدن او را گزارش دادند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و آغاز تحقیقات پلیسی، ماموران متوجه شدند مرد گمشده با سوار شدن به یک موتر پژو خانه را ترک کرده است. در این مرحله با دستور قضایی مشخصات موتر مرد گمشده در اختیار گشت‌های پولیس ایران قرار گرفت تا به محض مشاهده موتر مورد نظر آن را متوقف کنند.

جست‌وجوها در این زمینه ادامه داشت تا این‌که دو روز بعد از این شکایت، خانواده مرد ناپدید شده با حضور دوباره در پولیس جنایی اطلاعاتی جدید در اختیار ان‌ها قراردادند که نشان می‌داد، افرادی این مرد را ربوده و در برابر آزادی او درخواست دو میلیارد تومان در حدود ۳۸ ملیون افغانی پول کردند.

آدم‌رباها حتی اعضای خانواده‌اش را تهدید کرده بودند اگر پول درخواستی را فراهم نکنند، گروگان را خواهند کشت.

ماموران ایرانی با دریافت این اطلاعات ضمن آموزش به خانواده شاکی از آن‌ها خواستند در تماس بعدی آدم‌ربایان در محل ملاقات با آنها حاضر شوند تا ماموران با حضور در آن‌جا متهمان را دستگیر کنند و موفق به نجات گروگان شوند.

آدم‌رباها قرارهایشان را تغییر می‌دادند

روزنامه جام جم در ادامه نگاشته است: این در حالی بود که آدم‌رباها در تماس با خانواده شاکی هر بار محل جدیدی را برای تحویل پول اعلام می‌کردند اما در محل‌های قرار حاضر نمی‌شدند و فقط درچند تماس کوتاه به گروگان اجازه حرف زدن با خانواده‌اش را می‌دادند.

کشف موتر راننده ربوده شده

ماموران همچنان در تلاش برای یافتن مخفیگاه آدم‌رباها و دستگیری آن‌ها بودند تا این که با گذشت ده روز از وقوع این گروگانگیری پولیس موتر پژوی مرد ربوده شده را در حالی که بدون سرنشین در یکی از محله‌های کمال‌شهر کرج رها شده بود، یافتند و به پارکینگ پولیس منتقل کردند.

ماموران همچنان در تلاش برای رهایی مرد گروگان بودند تا این که در جریان عملیات‌های پولیسی رد اتباع افغانستان را در این ماجرا به‌دست آوردند .آدم‌‌رباها پس از مدتی تماس مرد ربوده شده با خانواده‌اش را قطع کردند.

همین موضوع شک ماموران را برانگیخت و احتمال دادند آنها بلایی بر سر مرد ربوده شده آورده باشند. با گذشت پنج ماه ماموران همچنان در تلاش برای یافتن آدم‌رباها بودند تا این‌که دو هفته پیش موفق شدند سه تبعه افغانستان را شناسایی کنند.

با انتقال این افراد به اداره جنایی پولیس آگاهی ولایت البرز، تحقیقات از آن‌ها آغاز شد. این افراد در بازجویی پولیسی مدعی بودند از ماجرای این آدم‌ربایی بی‌خبر هستند؛ اما در ادامه اعلام کردند، چهار مرد که از اقوام آنها هستند، چند روز قبل به طور ناگهانی به افغانستان بازگشته اند و به احتمال زیاد آن‌ها از ماجرای آدم‌ربایی اطلاع دارند.

فرار آدم‌رباها به افغانستان

چهار آدم‌ربای افغان زمانی که متوجه شدند پولیس افرادی از اعضای خانواده‌شان را بازداشت کرده است به‌ناچار محل نگهداری مرد ربوده شده را اعلام کردند اما حاضر نشدند خود را تسلیم کنند.

چند روز پیش ماموران با پی بردن به محل نگهداری مرد راننده در باغی در نظرآباد، با هماهنگی قضایی به آنجا اعزام شدند. ماموران همه جای باغ را جست‌وجو کردند و متوجه حفر گودالی در انتهای باغ شدند. همین ماجرا شک پلیس را برانگیخت.

کشف جسد گروگان در گودال

با بررسی بیشتر، سرانجام ماموران در عمق دو متری این گودال با جسد فرد ربوده شده مواجه شدند در حالی که دست و پای او بسته و طنابی به دور گردنش آویخته شده بود.

با گزارش ماجرا به بازپرس جنایی و هماهنگی قضایی، تیمی از کارشناسان پزشکی قانونی ایران در آنجا حاضر شدند. بررسی‌های اولیه تیم بررسی صحنه جرم نشان داد این مرد ابتدا شکنجه شده و بعد براثر خفگی به قتل رسیده است. عاملان جنایت هم برای این که ردی از خود برجای نگذارند با حفر این گودال جسد را دفن کرده‌اند.

گروگان ۸ روز شکنجه شده بود

شواهد موجود در پرونده نشان می‌داد که آدم‌رباها مرد ربوده شده را هشت روز شکنجه داده‌اند و پس از این‌که دو میلیارد تومان را به دست نیاورده‌اند، او را کشته‌اند. بعد از این جنایت آن‌ها دوباره در صدد بودند که به پول مورد نظر دست پیدا کنند که موفق نشده و از ترس دستگیری به افغانستان گریخته بودند.

با کشف جسد مرد راننده روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله‌ای جدید شد. کارآگاهان جنایی در تلاش هستند با همکاری پولیس بین‌الملل موفق به دستگیری چهار آدم‌ربای افغان شوند و آنها را برای محاکمه به ایران بازگردانند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه