رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳ قوس ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰
  • کد خبر : ۲۳۸۹
  • چاپ خبر : افغانستان خطرناک‌ترین کشور جهان برای مسافرت شناخته شد
رتبه دیگر برای افغانستان

افغانستان خطرناک‌ترین کشور جهان برای مسافرت شناخته شد

تحلیل مشترک شرکت‌های آمارسنج و برنامه ریز مسافرتی International SOS  و  Control Risks نشان می‌دهد که افغانستان خطرناک‌ترین کشور جهان […]

تحلیل مشترک شرکت‌های آمارسنج و برنامه ریز مسافرتی International SOS  و  Control Risks نشان می‌دهد که افغانستان خطرناک‌ترین کشور جهان برای مسافرت است و پس از آن بورکینافاسو، هائیتی، گویان، جمهوری گینه، عراق، یمن، لیبیا، نابجریه، کوریای شمالی، سوریه، سومالی، سیرالئون، جمهوری آفریقای مرکزی و سودان جنوبی در رده های بعدی قرار دارند.

این نهادها در سال گذشته ۳۲ درصد سفرهای تجاری را مورد بررسی قرار داده اند.

در این گزارش مهمترین عامل نگرانی گردشگران احتمال وقوع حملات تروریستی نامید عنوان شده است. بر اساس این آما هفتاد و یک درصد مردم به دلیل ترس از حملات تروریستی از سفر مناطقی از جهان هراس داشته اند. پس از آن خطر ابتلا به ویروس زیکا (۴۹%)  – ناآرامی ها(۴۶%) و تنها ۱۵ % از تصادفات جاده ای و سطح پایین امکانات پزشکی در هراس هستند.

در گزارش امسال این نهادها در شرق اروپا اکراین که وضعیت آن عادی گزارش می‌شود(زرد رنگ) و تنها جزیره کوزوو هست که وضعیت ناپایداری دارد.

در نقشه ای که از سوی International SOS  منتشر شده، مناطقی با رنگ خاکستری مشخص شده دارای سطح متفاوتی از امنیت و امکانات پزشکی نسبت به موقعیت منطقه می باشند.

در این گزارش کم‌ترین خطر در آمریکا، کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی، جاپان و غرب اروپا محاسبه شده است.

رتبه بندی این کشورها براساس وضعیت فعلی و نظرات شرکت‌های بزرگ که به طور مستمر کارکنان خود را برای کارهای تجاری به سفرهای خارجی می‌فرستند، تعیین شده است.

این گزارش تازه در حالی نشر شده است که چند روز پیش موسسه جهانی لگاتوم پس از بررسی شاخصه هایی چون سلامت، ایمنی، اقتصاد، کار، آزادی، سرمایه و محیط زیست سالم، فهرست تازه ای از کشورهای مرفه جهان منتشر کرده که در آن افغانستان  در قعر جدول از میان ۱۴۹ کشور در رده ۱۴۸ قرار داشت.

این موسسه در تهیه شاخص رفاه جهانی سال ۲۰۱۶ به بررسی ۱۴۹ کشور جهان پرداخته که بیشترین آمار قابل دسترس را داشته‌اند. بر این اساس مرفه‌ترین کشورهای جهان نیوزلاند، ناروی و فنلاند بودند و سوییس، کانادا، استرالیا، هالند، سویدن، دنمارک و انگلیس به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه