رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۷ قوس ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
  • کد خبر : ۲۵۵۹
  • چاپ خبر : نی، خواستار پوزش‌خواهی رسانه‌های پاکستان شد
پس از اظهارات اخیر غنی:

نی، خواستار پوزش‌خواهی رسانه‌های پاکستان شد

دفتر نی،  حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان از آن‌چه توهین به محمد اشرف‌غنی رییس‌جمهور افغانستان از سوی رسانه‌های پاکستانی عنوان […]

دفتر نی،  حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان از آن‌چه توهین به محمد اشرف‌غنی رییس‌جمهور افغانستان از سوی رسانه‌های پاکستانی عنوان می‌کند به شدت انتقاد کرده است. نی از رسانه‌های پاکستانی خواسته تا از آقای غنی پوزش بخواهند.

محمد اشرف‌غنی،رییس‌جمهور کشور در کنفرانس قلب آسیا که در شهر امرتسر هندوستان برگزار شده بود؛ کمک مالی ۵۰۰ ملیون دالری دولت پاکستان را رد کرد و گفت: این پول را بهتر است پاکستان در مبارزه با تروریزم هزینه کند.

پیش از آن، این اظهارات آقای غنی واکنش‌های تند رسانه‌های پاکستانی را در پی‌داشت.

نی می‌گوید که برخی از رسانه‌ها و خبرنگاران پاکستانی با استفاده از واژه‌ها و جملات غیر اخلاقی و دور از کرامت و شان انسانی به رییس‌جمهور افغانستان اهانت کرده‌اند.

در اعلامیه‌ای که از سوی دفتر نی یا حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان منتشر شده، آمده است: “توهین رسانه‌های کشور همسایه یک عمل غیر مسلکی و غیر حرفه‌ای بوده و ما آن‎‌‌را دور از اخلاق رسانه‌ای و برخلاف عرف و اصول پذیرفته شده جهانی و خبرنگاری می‌دانیم.”

نی این توهین رسانه‌های پاکستانی به رییس‍‌‌جمهور غنی را اهانت به کُل شهروندان کشور عنوان کرده و گقته است که  رسانه‌ها و خبرنگاران رسالت دارند تا ملت‌ها را با هم وصل کنند و ایجاد تفرقه و نفاق افگنی و ترویج نفرت میان ملت‌های جهان از سوی هر نهاد رسانه‌ای که صورت گیرد مردود است.

در اعلامیه نی همچنان آمده است: “دفتر نی همچنان از حکومت جمهوری اسلامی پاکستان می خواهد تا جلو رسانه‌های نفاق‌افگن و نفرت‌زای پاکستانی را بگیرد و نگذارد رسانه‌های آن کشور با نشر و پخش گزارش‌های زهراگین؛ دو ملت افغانستان و پاکستان را نسبت به یکدیگر متنفر بسازند.”

به باور نی، رسانه های خاطی باید از سوی نهاد های مرتبط در پاکستان مورد تعقیب قانونی قرار گیرند.

همزمان با این، خانه آزادی افغانستان توهین به آقای غنی را جمهوری اسلامی افغانستان را توهین به شعورجمعی تمام مردم دانسته، از رسانه‌های پاکستانی خواسته است تا از مردم افغانستان معذرت خواهی نمایند.

در اعلامیه ای که از سوی این نهاد منتشر شده، آمده است: “این نوع برنامه‌ها از سوی رسانه‌های پاکستانی نشان دهنده‌ی غیر حرفه‌ای و غیر مسلکی بودن آن‌ها می‌باشد. رسانه‌های جمعی دو کشور در ایجاد پیام‌های مثبت و روابط نیک میان مردمان دو کشور می‌توانند نقش آفرینی کنند. اما با تاسف رسانه‌های پاکستانی با رفتار کاملا غیر معیاری در نقش ابزاری برای جنرالان آن کشور عمل می‌کنند. “

خانه ازادی افغانستان همچنان از رسانه‌های جمعی افغانستان نیز خواسته که در مسایل کلان ملی منافع جمعی را در نظر گرفته و با رفتار مسلکی و حرفه‌ای در گردش آزاد اطلاع رسانی سهیم باشند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه