رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۴ قوس ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
  • کد خبر : ۲۸۱۳
  • چاپ خبر : درخشش «فرشته»  افغانستان در مراکش
فرش سرخ زیر پای دختر مهاجر

درخشش «فرشته» افغانستان در مراکش

فیلم رفتن (Parting) داستان دو جوان افغانی به نام‌های فرشته و نبی است که عاشق یکدیگر شده‌اند، اما فرشته مجبور […]

فیلم رفتن (Parting) داستان دو جوان افغانی به نام‌های فرشته و نبی است که عاشق یکدیگر شده‌اند، اما فرشته مجبور است به تبعیت از والدین افغانستان را ترک و پناهنده ایران شود. نبی نیز تصمیم می‌گیرد به شکل غیرقانونی از مرز عبور کند تا بتواند فرشته را پیدا کند و سپس با عبور از مرز ترکیه به اروپا بروند و زندگی بهتری را در آنجا تجربه کنند.

«نوید محمودی» نویسنده و کارگردان فیلم رفتن است. در این فیلم، علاوه بر فرشته حسینی، رضا احمدی و بهرنگ علوی نیز نقش‌آفرینی می‌کنند.

فیلم سینمایی «رفتن» محصول مشترک ایران و افغانستان است و در سال ٩۴-٩۵ تولید شده است. پخش بین‌المللی این فیلم را شرکت فرانسوی «دریم لب» به مدیریت نسرین میرشب برعهده دارد.

فرشته حسینی بازیگر نقش اصلی این فیلم گفته است که در سال ۱۳۷۶ در ایران متولد شده و ۱۰ سال است با شرکت در دوره‌های آزاد آموزش بازیگری زیر نظر اساتیدی چون «اصغر محبی»، «آقای رحمانیان» و «خانم نصیرپور» وارد رشته بازیگری شده است.

به گفته بانو فرشته فعالیت‌های نمایشی اشرا از همان دوره ابتدایی شروع کرده و اولین کارش را سال چهارم ابتدایی کارگردانی کرده است که توانست در سطح ولایت تهران ایران مقام دوم را به خود اختصاص دهد و بعد از آن بود که کارگردان‌های ایرانی توصیه کردند که این رشته را به صورت تخصصی دنبال کند.

به گفته خانم فرشته بزرگترین مشکل بر سر راه دختران مهاجر برای ورود به عرصه فرهنگی و سینما مخالفت‌های خانواده است که به دلیل عدم شناخت و به تبع آن بی‌اعتمادی به اینگونه فضاها صورت می‌گیرد که درواقع می‌توان به عنوان بزرگترین سد بر سر راه دختران مهاجر از آن یاد کرد. از دیگر سو محدودیت‌های کاری سینمای ایران برای فعالیت یک دختر افغانستانی است که از این منظر معتقدم اگر دختران و پسران ما خوب تلاش کنند می‌توانند دوستان ایرانی را برای فعالیتشان متقاعد کنند که خودش نمونه بارز این مدعا است.

خانم فرشته گفته است که به خاطر حساسیت‌های خانواده کار خودم را از تئاتر و نمایش شروع کرده و از ۹ تا ۱۲ سالگی بیشتر تئاترهای موزیکال و فرم بازی می کرده است.

تصاویری از حضور فرشته در جشنواره فیلم مراکش

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه