رفتن به بالا
 • یکشنبه - ۵ جدی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۵
 • کد خبر : ۳۰۸۱
 • چاپ خبر : اطلاعیه سایت هفت قلم و انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان
پس از یازده روز رقابت

اطلاعیه سایت هفت قلم و انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان

اطلاعیه سایت هفت قلم و انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان   نظرسنجی ما برای سنجش میزان رضایت مردم از […]

اطلاعیه سایت هفت قلم و انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان

 

نظرسنجی ما برای سنجش میزان رضایت مردم از نمایندگان مجلس به پایان رسید. طی این مدت ( ۷۸,۱۶۵) تن از کاربران انترنت  به نمایندگان مورد نظر خود رای دادند.

مجله انترنتی هفت‌قلم و انستیتوت مطالعات رسانه‌ای افغانستان از مردم عزتمند کشور به‌خاطر حضور گسترده‌شان در این افکارسنجی تشکر می‌کنند. همچنان این دو نهاد از آن تعداد نمایندگان مردم افغانستان که این نظرسنجی برای‌شان اهمیت داشت، سپاسگزارند.

آمار نرم افزار معتبر وبگذر در مورد دفعات ورود افراد، طی ۱۱ روز اخیر به سایت

ما در کشوری زندگی می‌کنیم که بسیاری‌ از مردم هنوز هیچ دسترسی به انترنت ندارند. این نظرسنجی تنها برای کاربران انترنت بود و نشان‌دهنده میزان رضایت مردم از وکلا در سطح ولسوالی‌ها و روستاهای افغانستان نمی‌باشد. این نخستین تجربه‌ی یک نظرسنجی نسبتا معیاری آنلاین در افغانستان بود. ما قبول می‌کنیم که تجربه‌های نخست بدون مشکل نیستند. و بسیاری از مشکلات را می پذیریم. اما معتقدیم که سنگ‌تهداب نظرسنجی‌هایی از این دست را باید بلاخره گذاشت و از مشکلات عبور کرد.

برنده بزرگ این نظرسنجی مردم افغانستان بودند، آن‌هایی‌که به دموکراسی عشق می‌ورزند و معتقداند که هر رای، چه رای حقیقی و چه الکترونیکی می‎تواند نشان دهنده سهم‌گیری آنان در دموکراسی باشد.

سایت هفت‌قلم و انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان به‌خوبی می‌دانند که برخی از وکلا کمپین کردند، برخی این نظرسنجی برای‌شان اهمیتی نداشت و برخی هم بنا به هر دلیلی از آن بی‌خبر ماندند. بنا بر این، ما امیدواریم در نظرسنجی‌های سال‌های بعد معیارهای بیشتری را در نظر بگیریم تا دسترسی همگان به آن میسر باشد.

ما تمام تلاش خود را انجام دادیم تا مجری یک پروسه شفاف باشیم، برای اطمینان خاطر مردم عزیز، صادقانه اعلان می‌کنیم که در پشت این نظرسنجی هیچ فند و یا کمک مالی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و سازمان های دولتی و غیر دولتی نبوده است و تنها هزینه‌های اندکی که به کمتر ۵۰۰ دالر می‌رسید توسط این دو مجری این نظرسنجی پرداخته شده است.

حالا نتیجه آرایی که داده‌اید در سایت موجود است. این نتایج حاصل رای شماست و ما در مورد این آرا هیچ قضاوتی نداریم.

به امید این‌که تمامی روندهای دموکراتیک در افغانستان مردمی، شفاف و حاصل مشارکت واقعی مردم افغانستان باشد، یک‌بار دیگر از حضور گسترده همه شما سپاس‌گزاری می‌کنیم.

اسامی سه نفر از وکلای محترم از لیست بازمانده بود، دلیل آن عدم آبدیت لیست ها در کمیسیون انتخابات و وبسایت ولسی جرگه افغانستان بود، ما از این سه وکیل محترم، پوزش می خواهیم.

در پایان از تیم کارکشته و پر افتخار افغان هاست که توانستند طی این مدت میزبان صدها هزار نفر باشند و شب و روز تلاش کردند تا در قسمت تخنیکی، هیچ مشکلی به وجود نیاید اظهار سپاس و امتنان می کنیم.

 

برای دیدن نتایج

ولایت مورد نظر خود را انتخاب کنید:

 1. ولایت ارزگان

 2. ولایت سمنگان

 3. ولایت هرات

 4. ولایت بادغیس

 5. ولایت فاریاب

 6. ولایت بلخ

 7. ولایت کندز

 8. ولایت بغلان

 9. ولایت بدخشان

 10. ولایت پروان

 11. ولایت نیمروز

 12. ولایت جوزجان

 13. ولایت تخار

 14. ولایت دایکندی

 15. ولایت زابل

 16. ولایت پنجشیر

 17. ولایت غزنی

 18. ولایت سرپل

 19. ولایت پکتیا

 20. ولایت پکتیکا

 21. ولایت کندهار

 22. ولایت ننگرهار

 23. ولایت میدان وردک

 24. ولایت هلمند

 25. ولایت غور

 26. ولایت بامیان

 27. ولایت لوگر

 28. ولایت کابل

 29. ولایت خوست

 30. ولایت نورستان

 31. ولایت کاپیسا

 32. ولایت کنر

 33. ولایت لغمان

 34. ولایت فراه

 35. کوچی ها

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه