رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۵ جدی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
  • کد خبر : ۳۶۵۷
  • چاپ خبر : لابرادور، سگی که هیچ‌گاه از پوتین دور نمی‌شود
سگ پوتین را بیشتر بشناسید

لابرادور، سگی که هیچ‌گاه از پوتین دور نمی‌شود

سگ سیاه رییس جمهور روسیه را در هر سفر می توان دید و هرگز از وی جدا نمی‌شود، زیرا ویژگی‌های […]

سگ سیاه رییس جمهور روسیه را در هر سفر می توان دید و هرگز از وی جدا نمی‌شود، زیرا ویژگی‌های ضدتروریستی منحصربه‌فردی دارد.

روزنامه ایزوِستیا چاپ روسیه دوشنبه در گزارشی نوشت: لابرادور سگ سیاه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه است و همان سگی است که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان را هنگام دیدارش با پوتین ترسانده بود.
به نوشته این روزنامه؛ لابرادور از نژادی بسیار اصیل است و ویژگی های ضد تروریستی خاصی دارد و به عنوان نمونه، بوی مواد منفجره را از فاصله ۲۵ متری استشمام می کند.

این سگ همچنین بوی هر نوع سم و زهری را تشخیص می دهد، حتی سمومی که بوی بسیار ضعیفی داشته باشند. بدین ترتیب، پوتین در هیچ کشوری، قهوه یا چای یا دیگر نوشیدنی ها را در کنار مقامات جهان نمی آشامد، مگر اینکه لابرادور آن را قبلاً بو کند.
لابرادور همچنین هر غذایی را که پوتین در کرملین یا سوچی – ییلاق و قشلاقش – یا کشورهای دیگر می خورد، قبلاً بو می کند تا پوتین با خیال راحت آن را بخورد.
این سگ سیاه تاکنون ۳ بار جان پوتین را از مرگ و ترور نجات داده است. یک بار یک نیروی چچنی گارد حفاظت از پوتین می خواست به ضرب گلوله پوتین را ترور کند که لابرادور متوجه شد و با حمله به این چچنی و گاز گرفتن، مانع تیراندازی او شد.
لابرادور در یکی از پارک های سوچی با راهنمایی کردن محافظان پوتین به سوی بمبی که به یک طناب بسته شده بود، برای دومین بار پوتین را از مرگ نجات داد. یک بار هم غذایی را که پوتین باید می خورد، بو می کشد و به محافظانش می فهماند که غذا آلوده و سمی است و محافظان پس از بررسی غذا سم کُشندۀ لانیت را در آن پیدا می کنند و آشپز را اعدام کردند.
پوتین سگ خود را در همه سفرهای خارجی اش با خود می برد و ۸ مربی سگ های پولیسی ارتش روسیه را مکلف به آموزش دادن به این حیوان کرده است.
لابرادور ۱۰۰ متر را در ۹ ثانیه می دَوَد و یکی از گران ترین سگ های جهان است. توله های این سگ هم اکنون ۴ ماهه هستند و نحوۀ کشف سم، مواد مخدر و مواد منفجره و شناسایی دشمن را آموزش می بینند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه