رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۰ جدی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸
  • کد خبر : ۳۷۴۶
  • چاپ خبر : رییس‌جمهورغنی به شماری از بازماندگان شهدا، کلید آپارتمان‌های رهایشی داد
صبح دوشنبه

رییس‌جمهورغنی به شماری از بازماندگان شهدا، کلید آپارتمان‌های رهایشی داد

محمداشرف غنی  رییس‏ جمهور کشور، به شماری از بازماندگان شهدای نیروهای امنیتی افغانستان کلید آپارتمان‌های رهایشی داد. به نقل از […]

محمداشرف غنی  رییس‏ جمهور کشور، به شماری از بازماندگان شهدای نیروهای امنیتی افغانستان کلید آپارتمان‌های رهایشی داد.

آقای غنی صبح امروز دوشنبه در وزارت دفاع افغانستان ۱۴ کلید آپارتمان و همچنان برای ۱۰۰ تن از بازماندگان نیروهای ارتش پول نقد توزیع کرد.

به نقل از خبرنامه ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان آقای غنی در این مراسم خطاب به نیروهای دفاعی و امنیتی گفت: “به سربازان و نیروهای امنیتی ودفاعی خود افتخار می‌کنم که در راه حفظ، دفاع از استقلال افغانستان جان‌های خود را قربانی کردند و به درجه رفیع شهادت نایل گردیدند.”

آقای غنی رئیس با قدردانی از قربانی و شجاعت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور علاوه کرد که قربانی این نیروها تنها به یک قریه، ولایت و یک نسل خلاصه نمی‌شود، بلکه آنان به‌خاطر آرامش مردم و ملت خود جان‌های خود را فدا کردند تا فرزندان آینده این خاک در رفاه و آرامش کامل زندگی کنند.

رییس‌جمهور همچنان گفت:” به عنوان سرقوماندان اعلی قوای مسلح تعهد من این است که به خانواده‌های شهدا توجه خاص صورت می‌گیرد و در برنامه خانه‌سازی سه‌سال آینده، خانواده‌های شهدای قوای دفاعی و امنیتی ما در اولویت قرار خواهند داشت”.

وی افزود:  ” امروز با توزیع ۱۴ کلید آپارتمان به وارثین شهدا، قسط اول این برنامه بزرگ آغاز شده است و حمایت و توجه به سربازان و نیروهای که در سنگرهای داغ دفاع از وطن می رزمند، از وجایب اساسی ما می باشد.”

رییس‌جمهور غنی تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان مسلکی و ملی و دارای عقاید اسلامی و ملی‌اند و سیاست‎های خورد و کوچک، تبعیض و اختلافات در چارچوب قوای امنیتی ودفاعی جای ندارد.

آقای غنی با اشاره به جلوگیری از فساد اداری در وزارت دفاع ملی گفت که در روند تدارکات این وزارت تغییرات مثبت و اساسی وارد شده  و قانون تدارکات تغییر کرده، تا برای مداوای مجروحین داروهای با کیفیت تهیه شود که این امر در کاهش تلفات اثر گذار خواهد بود.

وی از روی دست گرفتن اقدامات جدی در راستای کاهش تلفات نیروهای دفاعی و امنیتی در جلسه سرقوماندانی اعلی یاد کرده گفت: “دستور داده‌ام تا این نیروها بیشتر تجهیز شوند و هیچ نوع غفلت در این زمینه پذیرفتنی نمی‎باشد.”

رئیس‎جمهور کشور، نتایج کنفرانس وارسا را برای افغانستان از برکت شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و مبارزۀ آنان دانسته، گفت که تلاش‎های این نیروها در راه دفاع از وطن باعث شد تا جامعه جهانی با افغانستان تجدید تعهد نماید.

رسیس‏جمهورغنی خطاب به دشمنان افغانستان گفت “دو سال پیش محاسبه غلط کردید و سال قبل نیز محاسبه نادرست نمودید، محاسبه غلط تان‌را تکرار نکنید، اگر به این خاک به هدف شوم بنگرید، گورستان تان خواهد شد.”

آقای غنی خاطرنشان ساخت که مردم در کنار قوای نیروهای امنیتی و دفاعی هم‎چنان ایستاده اند که این حمایت در صد سال گذشته بی‎نظیر بوده است. وی از مسوولین شفاخانه شهید سردار محمدداوود خان که در زمینه مداوای مجروحین نیروهای امنیتی و دفاعی تلاش می‎ورزند، تشکر و قدردانی کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه