رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ جدی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
  • کد خبر : ۳۷۶۷
  • چاپ خبر : وقوع دو انفجار بزرگ در کابل
در دارالامان کابل رخ داد

وقوع دو انفجار بزرگ در کابل

حوالی ساعت ۴ امروز دستکم ۲ انفجار بزرگ در سرک دارالامان در کابل به وقوع پیوست.  انفجار نخست در نزدیکی […]

حوالی ساعت ۴ امروز دستکم ۲ انفجار بزرگ در سرک دارالامان در کابل به وقوع پیوست.  انفجار نخست در نزدیکی دروازه الحاقیه شورای ملی (ریاست ۵ سابقه) اتفاق افتاد. پس از آنکه نیروهای امنیتی به محل حادثه رسیدند انفجار دوم رخ داد.

شاهدان عینی می گویند که شمار زیادی از زخمی ها در حال انتقال به شفاخانه ها هستند. شاهدان عینی می گویند که دهها آمولانس شماری زیادی از زخمی ها را به شفاخانه ها انتقال داده اند و احتمالا تلفات این رویداد بسیار گسترده است.

برخی از خبرهای تایید نشده در از کشته شدن ۲۱ تن و زخمی شدن پنجاه تن در این دو حمله انتحاری خبر داده اند. تا کنون این آمار رسما از سوی منابع دولتی تایید نشده است.
در حمله به یک بخش مجلس نماینده‌گان در نیم ساعت پیش، ۲۸ نفر کشته شدند و نزدیک به ۵۰ تن دیگر زخم برداشتند.

به گفته آنان دستکم ۵ موتر دیده می شود که کاملا تخریب شده‌اند، از جمله یک بس که احیانا در حال انتقال کارمندان نهادهای دولتی و یا غیر دولتی بوده است.

تا کنون جزییات بیشتری از این حادثه منتشر نشده و شمار دقیق زخمی و یا کشته شدگان این حادثه مشخص نشده است. اما اکثر کسانی که به شفاخانه ها انتقال داده شده اند، نیروهای امنیتی هستند که برای بررسی انفجار نخست به محل حادثه رسیده بودند.

رحیمه جامی نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان در پی حمله انتحاری امروز در نزدیکی مجلس نمایندگان از ناحیه سر به شدت زخمی شده است.
هم اکنون وی به یکی از شفاخانه های دولتی جهت مداوا انتقال شده داده است.

یک نماینده مجلس به رسانه ها گفته است که یک موتر مشکوک هنوز هم در محل وجود دارد و زیر نظر نیروهای امنیتی است تا اگر مواد انفجاری در آن موجود باشد، خنثا شود.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی به حادثه امروز واکنش نشان داده و آن را به شدت محکوم کرده است. آقای عبدالله در پیامی گفته است: ”

“طالبان مزدور و بى فرهنگ بار دیگر با انجام حملات انتحارى در نزدیکى ساختمان الحاقیه پارلمان باعث شهادت و زخمى شدن تعدادى از هموطنان عزیز ما شدند، در حالیکه این عمل بزدلانه دشمنان کور دل مردم افغانستان را با شدیدترین الفاظ محکوم مى کنیم، براى شهداى این حملات بهشت برین و براى مجروحین شفا عاجل از بارگاه ایزد متعال استدعا داریم.”

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه