رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۱ دلو ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
  • کد خبر : ۴۰۶۴
  • چاپ خبر : پاسخ‌ مجمع شرکت‌های سیاحتی هرات به اظهارات اخیر سرکنسول‌گری ایران
پس از انتشار خبری در هفت قلم:

پاسخ‌ مجمع شرکت‌های سیاحتی هرات به اظهارات اخیر سرکنسول‌گری ایران

مجله هفت‌قلم هفته گذشته به نقل از یک خبرنامه سرکنسول‌گری ایران در هرات خبری را بخش کرد که بر اساس […]

مجله هفت‌قلم هفته گذشته به نقل از یک خبرنامه سرکنسول‌گری ایران در هرات خبری را بخش کرد که بر اساس آن این نهاد تاکید کرده بود که شماری از شرکت‌های توریستی در هرات دست به کلاه برداری می زنند

سرکنسول‌گری ایران در هرات هشدار داد که شماری از شرکت‌های توریستی در تلاش فریب مردم‌اند و تبلیغات غیر واقعی در زمینه ویزای ایران منتشر می‌کنند. این نهاد به مردم هرات و سایر ولایت‌های غرب کشور سفارش کرد که تنها راه قانونی اخذ ویزا، ثبت نام الکترونیکی است و جدا از این روند، هر شیوه دیگری که توسط شرکت‌های توریستی پیشنهاد می‌شود “کلاه‌برداری” است.

کنسولگری ایران در این خبرنامه تذکر داد که ارایه‌ی هرگونه خدمات کنسولی از طریق این شرکت‌ها مورد تایید این کنسول‌گری نیست.

مجمع شرکت‌های سیاحتی هرات  اما با ارسال پاسخ‌نامه‌ای به هفت‌قلم این اظهارات بی‌اساس خوانده و گفته است که بر اساس توافق والیان هرات و خراسان رضوی اتباع ایرانی و افغان باید در قالب تورهای گردشگری به این شهرها سفر کنند تا زمینه خواهرخواندگی این دو شهر به طور واقعی ثابت گردد .

مجمع تاکید کرده است که شهروندان هرا ت  از موضوع گردشگری مطرح شده بین دو کشور هیچ بهره‌ای نبرده‌اند. این نهاد تاکید گفته است که یگانه مرجع  تنظیم کننده تورهای گردشگری و زیارتی در تمام کشورها  شرکت‌های توریستی‌اند.

این مجمع همچنان تاکید کرده است که بثت نام الکترونیکی در بسیاری از مواقع مسدود است و شهروندان ولایت هرات جهت سفر های زیارتی و حتی درمانی نمی‌توانند برنامه ریزی به موقع را انجام دهند.

پیش از این  محمود افخمی رشیدی سرکنسول ایران در هرات گفته است که این نهاد تلاش دارد تا خدمات خوبی را برای مردم در غرب افغانستان  به گونه‌ی شفاف انجام دهد. به گفته آقای افخمی کلیه‌ی خدمات کنسولی به شمول اعطای روادید زیارتی، گردشگری، درمان، تحصیلی و غیره تنها  به‌صورت ثبت نام الکترونیکی صورت می‌گیرد.

سرکنسول ایران گفته است که هیچ کارگزاری برای ثبت نام در قالب تورهای«گردشگری، زیارتی، درمانی و…» مجوز فعالیت از این نمایندگی را ندارد.

کنسولگری ایران در هرات می گوید که این نهاد روزانه ۴۰۰ ویزا برای شهروندان هرات صادر می‌کند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه